W poszukiwaniu idealnych szkieł

środa, 20 lutego 2019


Nieco wolnego czasu po zakończonym sezonie zaskutkowało głodem fotograficznym. Zaprosiłem więc moją zaprzyjaźnioną modelkę  Julię na sesje. Poza głodem miałem jeszcze dwa powody. Po pierwsze naszła mnie wielka ochota zrobić sesję inną niż ślubna. A drugim powodem była chęć przetestowania nowego szkła do M9 w mojej torbie. Obiektyw Leica Summicron 90mm f/2 bo o nim mowa „przywędrował”  do mnie od Michała z White Smoke Studio. Nie umiem pisać recenzji o sprzęcie tak świetnie jak bym tego chciał. Mogę w prostych słowach napisać, że zauroczył mnie ten obiektyw bo:


- ma niepowtarzalny „magiczny” bokeh.

- to stara solidna konstrukcja, więc nie ma tych wszystkich powłok które mają za zadanie oczyścić obraz z flar, łun i innych rzekomo psujących zdjęcie efektów. Ja te „psuje” kocham !.

- mogę go podpiąć nie tylko do Leica M9 ale i do Nikona który jest równie często używany przeze mnie co M-ka. A to za sprawą przejściówki którą Michał dorzucił do zestawu od Thebokehfactory (wyrabiają cuda z obiektywami i nie tylko). Nietypowo to działa bo obiektyw rozkręca się jak słoik mniej więcej w połowie, po czym nakręca się jego górną część do owej przejściówki. Ten trick sprawia, że obiektyw ląduje na bagnecie Nikona. 

- jest kompaktowy ... tak nie pomyliłem się uważam, że przy tej ogniskowej i świetle to naprawdę mały obiektyw. Jestem w stanie zmieścić go w kieszeni. 


Pewnie jeszcze wiele klatek przede mną nim odkryję jego inne zalety i wady, ale to szkło już należy do jednych z moich ulubionych. Nie pozostaje mi nic innego jak testować je przez kolejne zlecenia. No i jeszcze nie mogę nie pochwalić Julii która jak zawsze była w świetnej formie – Julia – Dzięki !!!. A Was zapraszam do obejrzenia kilku obrazów z tej sesji.LEICA SUMMICRON 90mm f/2
LEICA SUMMICRON 90mm f/2
VOIGTLANDER COLOR SKOPAR  35mm 2.5
LEICA SUMMICRON 90mm f/2
LEICA SUMMICRON 90mm f/2
LEICA SUMMICRON 90mm f/2
LEICA SUMMICRON 90mm f/2
LEICA SUMMICRON 90mm f/2


Julia: https://www.facebook.com/julia.osenkowska
           https://www.instagram.com/juliaosenkowska/Publikowanie komentarza

Copyright © Wildlightwedding
Design by Fearne